Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav

Kreslení postav

Skvělá a úžasná lektorka pro zájemce připravila pokračovací kurz, ve kterém se každý může rozvinout v dovednosti využití pravé mozkové hemisféry při kresbě. Kurz Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav představuje unikátní možnost, jak se naučit kreslit věrné postavy a to nejen podle předlohy. Ti z vás, kteří poznali lektorku v kurzech přechozích, vědí, že je neskutečně empatická a velmi rychle chápe potřeby začínajících umělců. Přičteme-li k tomu online prostředí, pak tu máme neodolatelnou kombinaci pro rozvoj kreativity.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Co kurz Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav nabízí?

Zkušená lektorka v kurzu Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav připravila celkem patnáct velmi zajímavých a poutavých lekcí, ve kterých se účastníci naučí základy kresby postav při využití pravé mozkové hemisféry. V kurzu se postupně dotknete anatomie, která je důležitá pro správné krokování kresby postavy. I díky tomu se posunete z jednoduchých skic ke kresbě podle vzorových fotografií.

A co se v kurzu naučíme?

V kurzu Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav se mj. naučíme:

 • Rozvrhnout si postavu na daném formátu papíru
 • Pracovat s využitím tvarů a stínů ke kreslení postav
 • Využívat anatomie lidského těla při kresbě
 • Vyměřovat a přenášet vzdálenosti do kresby
 • Nakreslit lidskou postavu tzv. komiksovou technikou
Kurz Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav – Úvodní video

Nebojte se kreslení postav

Kurz Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav přináší i uklidnění mezi umělce, kteří by si snad mysleli, že se nikdy nenaučí kreslit postavy. Opravdu to není tak složité, o čemž vás přesvědčí skvělá a zkušená lektorka. Stačí znát pár pravidel, které když umělec dodrží, tak vzniknou naprosto identické a věrné postavy. Ty následně mohou ozdobit nejen ložnice a obývací pokoje malovaných, tak i jejich blízkých.

 • Osvědčený je postup od jednoduchých lineárních obrázků přes práci se stíny a studií kreseb dle malířů profíků nebo dokonce podle fotografií

Právě tento postup využívá lektorka během celého kurzu, v jehož závěru se s účastníky dotkne techniky pérovky, která se využívá mj. ke kreslení komiksů.

Jednotlivé lekce figurální kresby

Na tomto místě není třeba vyjmenovávat všechny lekce kurzu, ale dotknout se těch nejzajímavějších je nevyhnutelné. V neplacené části kurzu Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav, která zahrnuje čtyři lekce, se seznámíme se základy kreslení pravou hemisférou a potřebnými pomůckami, naučíme se tzv. kresbu vzhůru nohama a kreslit stíny a tvary podle studie. V placené části to bude:

 • Úvod do anatomie s ukázkou poměřování
 • Schopnost vidět tvary v souvislostech
 • Kresba mladé ženy s píšťalou
 • Kresba – skica muže
 • Studie v sedě – mladá žena
 • Kresba bojovníka nebo baletky
 • Kresba podle fotografie a mnoho dalšího

Přihlaste se, je to snadné

Všichni, kteří mají zkušenost s kurzy pro radost vědí, že přihlášení je velmi snadné. To platí i pro Kurz Kreslení pravou hemisférou 4 – Kreslení postav. Do jednotlivých lekcí vstoupíte díky několika kliknutím a cena je opravdu lidová. Znamená to jediné – neváhejte a přihlaste se, protože o kurz je velký zájem. Pak už vás čeká jen to krásné a příjemné tvoření, které je tou správnou energií.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu