Kurz Akvarel pro začátečníky

Akvarel pro začátečníky lektorka kurzu a obrázky

Dostává se k vám jedinečná nabídka na kurz Akvarel pro začátečníky. Pro ty, kteří znají nebude novinkou, že akvarel je velmi podobný běžně známým vodovkám ze základní školy. Tento typ barev umožňuje na papíře vytvořit opravdu nádherné malby, se kterými potěšíte své blízké i sebe. V našem „začátečnickém“ kurzu máte jedinečnou možnost získat zkušenosti v práci s těmito barvami a to z pohodlí domova před obrazovkou PC nebo notebookem. A co vše se v kurzu dovíte?

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Co je akvarel

Akvarel jsou barvy s menšími krycími schopnostmi než např. akryl. Tyto barvy jsou směsí barviva a pojidla, které je rozpustné ve vodě a dává tak malíři možnost tvořit malbu se znaky svěžesti a energetičnosti. Jeho přednost lze najít i v pomůckách, kterých je pro malbu třeba minimum. Jak jsme již předznamenali, tak vodovky používané na základních školách nejsou úplným uměleckým akvarelem, ale spíše jeho běžně dostupným příbuzným. I to by měla být motivace k vyzkoušení a naučení se práce nejen s vodovými barvami, ale i s uměleckým akvarelem. 

Mističky vs. tubičky

Umělecký akvarel je k dostání ve dvou formách – v mističkách nebo tubičkách. Při výrobě barev není rozdíl. V obou případech se mísí pigment a arabská guma a přidá se velmi malé množství glycerinu. Ten je důležitý pro přilnavost barev. Směs se následně usuší a dávkuje do mističek nebo tub. 

Mističky

Mističky jsou malé většinou plastové pánvičky, do kterých se akvarel dávkuje po 3 gramech. Pro použití barvy je třeba ji z mističky přenést navlhčeným štětcem na paletu a tam s ní pracovat. Na úvod našeho kurzu doporučujeme zakoupit sady barev, s nimiž se pohodlně pracuje a můžete je míchat i na víku pouzdra, ve kterém jsou umístěny. Výhodou mističek je jejich nižší cena a rychlejší možnost použití. Naopak oproti tubám častěji vysychají. 

Tubičky

Akvarel v tubách obsahuje o něco málo více glycerinu. Tyto barvy jsou tak snadněji mísitelné s vodou a hodí se pro malování velkých ploch. Výhodou tub je jejich snadno udržitelná čistota, naopak nevýhodou může být to, že se často stává, že vymáčknete více barvy než potřebujete. Tuto barvu pak zlikvidujete, protože do tuby vrátit nejde. 

Pro kurz Akvarel pro začátečníky si můžete pořídit barvy v tubách i mističkách. Obojí jsou vhodné a my vás s nimi naučíme skvěle pracovat. Nevadí ani vodovky, které děti používají ve škole.

Akvarel pro začátečníky – úvodní lekce

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Další potřebné pomůcky

Pro absolvování kurzu Akvarel pro začátečníky budete mimo barev potřebovat pár dalších pomůcek:

  • Papír – vhodné je používat papír s vyšší gramáží, aby se nezkroutil. Více o vhodném papíru se dovíte v kurzu Akvarel pro začátečníky.
  • Štětce – vhodné je použít štětce, které udrží větší množství vody – např. sobolí štětce nebo z čistých veverčích štětin. Rozhodující pro určité činnosti je jejich tvar a velikost, i o tom více v našem kurzu.
  • Další pomůcky – paleta pro míchání barev, malířský stojan (není potřeba pro malování doma), tužky pro předkreslení, lepicí pásky pro upevnění papíru atp. 

​Akvarel a postupy práce

V kurzu Akvarel pro začátečníky se seznámíme hned s několika běžně používanými postupy nanášení barev. Po absolvování budete umět barvy nanášet stejnoměrně, tvořit zesvětlené plochy, transparentní barevné plochy (tzv. lazury), které lze nanášet i přes sebe nebo si vyzkoušíte malovat mokrým do mokrého. Říkáte si, že je toho hodně? Věřte, že není. V tomto kurzu se vše naučíte a získáte novou dovednost a sebevědomí pro další umělecký rozvoj. 

A co kurz akvarelu nabízí?

Kurz Akvarel pro začátečníky vede zkušená lektorka, která se zaměřuje na následující:

  • Rozdíly mezi anilínovými a vodovými barvami
  • Práci s vodou
  • Stínováním
  • Barevnou perspektivou a jejím využitím
  • Realistickou kresbou a abstraktní malbou

A není to samozřejmě vše. Kurz Akvarel pro začátečníky všem účastníkům nabízí nový pohled na dobře známé školní vodovky, kterými je možné vytvářet opravdová umělecká díla. Skvosty, které potěší naše blízké a nám mohou ozdobit byt či dům. Jen absolvováním kurzu poznáme kouzlo akvarelu, které spočívá ve hře barvy a vody, přičemž právě voda je médiem, které náš obraz povyšuje na umělecké dílo. Tak neváhejte a registrujte se do online kurzu, ve kterém mj. projdete lekcemi jako je Peříčko, Les, Vlčí mák nebo Sasanky.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu