Kurz Levandulové relaxační malování

Malovaná levandule

Toužíte se naučit malovat, ale nikdy jste neměli příležitost? Ve školních letech byly výtvarné třídy na základních uměleckých školách určené jen pro obzvláště nadané děti, ale dnes byste se rádi vrátili k malování? Pod dohledem zkušené lektorky se můžete ponořit do tajů malování suchým pastelem kdykoli. Online kurz Levandulové relaxační malování je totiž dostupný na internetu a k jednotlivým lekcím se lze kdykoli vrátit. Kurz je rozdělený na dvě části – neplacenou a placenou, a obsahuje celkem 11 lekcí, díky kterým poznáte relaxační techniku malby pomocí suchého pastelu.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Levandulová inspirace u vás doma

V úvodní části lektorka, která vede kurzy relaxačního malování už více než deset let, prozradí, jak snadné je začít malovat pomocí suchého pastelu. Je každému dostupný, protože je levný, technika levandulových květů nadto není komplikovaná a zvládne ji úplně každý. Nebo každá? Protože snad neexistuje žena, která by nemilovala květy levandulí a jejich omamnou vůni, která připomíná francouzskou oblast Provence. Všudypřítomné včely a jejich bzukot nebo procházky po Azurovém pobřeží, kde se v malých obchůdcích prodávají levandulové bonbóny, sirupy, kosmetika nebo také parfémy vonící po drobných fialových kvítcích. Díky relaxační malbě se můžete procházet po levandulových polích každý den i vy, stačí se zapojit do online kurzu!

Relaxační malování pomocí suchých kříd

Odbornice na stylizovanou tvorbu hned v prvních lekcích představí, jak používat suchý pastel a vysvětlí, proč je ideální právě pro relaxační malování, které napomáhá k odbourání každodenního stresu a starostí. Stačí si totiž správně vybrat suchou křídu a ponořit se do tvoření, které přináší maximální potěšení. Jak prolínat barvy nebo používat prsty pro míchání pastelových barev? První dvě online lekce kurzu jsou zdarma. Hned při té druhé se naučíte nakreslit motýla běláska, který udělá radost nejen vám, ale i dětem nebo kamarádce. Krásně se totiž vyjímá na vlastnoručním přání k svátku nebo narozeninám!

Trik, jak namaluje krásnou levanduli každý

Jak jen namalovat překrásné květy levandulí? To prozradí lektorka po představení placené části, ve které si osvojíte trik, jak fialové kvítky namalovat, aby vypadaly jako od profesionálního umělce. V další lekci se pokračuje se stínováním květů a vytvořením bohatých kytic, které se budou vyjímat jako domácí dekorace i na vlastnoručních přáních či obrazech. Po odhalení rytmu kresby se dozvíte o principu „jin a jang“ nebo metodě dynamického malování pomocí prstů. Nechybí ani vysvětlení postupu tvoření precizních detailů pomocí suchých kříd. V závěru kurzu lektorka naučí malovat na bílý papír i různě barevné podklady. Vrcholem kurzu je pak proměna školního písma v romantický skvost, což oceníte při ručním psaní dopisů či tvorbě uměleckého deníku.

Malování pomůže zbavit stresu i úzkostí

Podle psychoterapeutů je malování jednou z možností, jak vědomě odbourat stres a zbavit se úzkostí. Relaxační malování patří mezi ověřené metody úniku od každodenních starostí. K duševní očistě totiž dochází, aniž byste se hnuli z domova, přesto však můžete vytvořit hravé a radostné dílo, které potěší nejen vás, ale i vaše blízké. Kurz Levandulové relaxační malování suchým pastelem navíc probudí schopnost malovat u každého a v každém věku. Stačí se přihlásit a nechat se vtáhnout do světa kreativity a pohody!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu