Kurz malby – Život ve městě

Malba život ve městě

Město nabízí každodenně tisíce možných témat, která se hodí k vyobrazení. Západ slunce v křivolaké uličce, dáma v kostýmku s taškou, která se plouží historickým centrem nebo ranní úsvit, když se město probouzí do dalšího všedního dne. Motivů je nepřeberně. Stačí vzít do ruky štětec a oblíbené barvy. Ale jak začít? Právě pro malíře, kteří již mají zkušenosti s olejomalbou nebo malbou akrylovými nebo kvašovými barvami je určený kurz malby „Život ve městě“, kde se pod vedením profesionálky dozví, jak pracovat s perspektivou nebo s barvami na fasádách domů či v záplavě zeleně parku. Stát profíkem se může úplně každý, stačí se přihlásit do online kurzu malby.

Malba olejovými nebo akvarelovými barvami

Relaxujete při malbě olejovými, akrylovými nebo kvašovými barvami, ale chcete se naučit více a posunout se ve své tvorbě dál? Právě pro vás je určený kurz malby „Život ve městě“, který se soustřeďuje na městskou scenérii, pohyb a obyvatele při každodenních činnostech. Vděčné motivy lákají ke zvěčnění, ale jak na to? Profesionální lektorka ví, a právě proto ve 13 lekcích dopodrobna vysvětluje, jak pracovat s barvami a na co se zaměřit. Pod rukama každého tak mohou vzniknout fantastická díla, která lákají k pověšení na zeď nebo k obdarování rodiny a přátel. Výhodou online kurzu je naprostá časová flexibilita i možnost pouštět si jednotlivé díly opakovaně. A navíc – první tři lekce jsou zdarma.

Kurz malby online – představení

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Relax při barevném tvoření

Co přináší výtvarný online kurz svým účastníkům? Možnost naučit se novým metodám při malbě, která je sama o sobě doporučovanou relaxační technikou. S novými dovednostmi navíc vzniknou obrazy, které budou potěchou pro samotného výtvarníka i pro rodinu a známé. Hned v první lekci se účastníci poperou s perspektivou, která bývá velkou výzvou pro amatérské malíře. Další díl navazuje používáním barev a výběrem odstínů, když se maluje ulička s domy s pestrými fasádami při běžném denním světle, při svítání nebo při západu slunce. Poslední lekce, která je v rámci neplacené části kurzu, se zaobírá kombinováním barev v přechodech tak, aby obraz vypadal přirozeně.

První konkrétní dílko

Jak aplikovat informace z prvních tří lekcí a namalovat první obrázek? To je výzva hned pro první lekci v placené části, kde průvodkyně kurzu po malých krůčcích naučí vysvětlované metody používat. Vznikne tak první přelomový obrázek, který bývá pro malíře obzvláště důležitý. Znamená posun v získaných dovednostech. Online sezení pokračuje vysvětlením, jak znázorňovat postavy v pohybu, což bývá pro amatéry další velký oříšek, se kterým se musí během svého tvoření popasovat. Navazuje díl, jak malovat rovné i zatočené ulice včetně domů, aniž by se rozbíhaly do všech stran. V další lekci nechybí znázorňování zeleně, která bývá na obrazech dalším důležitým prvkem.

V ulicích Amsterdamu nebo asijského velkoměsta

Být účastníkem a namalovat to, jak město žije? Průvodkyně tohoto online kurzu dovolí nahlédnout ve dvou lekcích do ulic Amsterdamu, který láká k návštěvě malíře z celého světa. Další část se věnuje technice tenkých linek, dovednosti, která bude zapotřebí při malování ruchu v asijském velkoměstě. Romantické obrazy však nevznikají jen za ideálních povětrnostních podmínek nebo při západu slunce, zajímavé je ztvárnění města v dešti, což je téma, kterým lektorka tento kurz uzavírá. Vydat se stojanem a barvami pak musíte do města sami a vyzkoušet nově získané znalosti v kurzu malby „Život ve městě“ naživo!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu