Kurz Malování slavných obrazů pravou hemisférou

Malování slavných obrazů pravou hemisférou

Máte malování jako koníček? Toužíte se přiblížit světoznámým malířům, jejichž díla zdobí nejvýznamnější galerie a paláce světa? Nezáleží na tom, zda se s malováním teprve seznamujete a krůček po krůčku se učíte novým dovednostem nebo již tvoříte pestrobarevné obrazy. Nyní máte možnost naučit se namalovat kopie všech světových děl pod dohledem zkušené lektorky, která vás kurzem Malování slavných obrazů pravou hemisférou provede. Tento online kurz zahrnuje 38 video lekcí, ke kterým se můžete z pohodlí domova kdykoli vrátit. V neplacené části se dozvíte, co budete na malování potřebovat. Následně v placené části odhalíte taje tvoření pomocí pravé mozkové hemisféry.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Pravá mozková hemisféra otevírá svět kreativity

Jak se může i malíř začátečník naučit malovat kopie slavných obrazů? Jednoduše pomocí techniky, která využívá práci pravé mozkové hemisféry. Ta otevírá možnosti kreativního tvoření, kreslení nebo právě malování, protože se zapojuje představivost, práci s prostorem, perspektivou a přenosem vizuálních vjemů na papír nebo plátno. Po zhlédnutí online kurzu je tak schopen namalovat kopii slavného obrazu každý. Stačí vstoupit do neplacené části a nahlédnout do tajů malování. Co vás dále čeká?

Potřeby a první pokus s Picassem

Odbornice, která se zabývá kresbou a malbou dlouhých 30 let, v úvodní lekci kurzu Malování slavných obrazů pravou hemisférou představí výtvarné pomůcky, které budou pro tento druh malování potřeba. Základem je správný výběr štětců, ale také barev, které by měl mít každý doma, aby se mohl pustit do tvoření hned při sledování video lekcí. Ve druhé lekci, která je hravá se k tomu setkáte s prvním umělcem, který vám může být inspirací. Je to Pablo Picasso, který je známý svými kubistickými díly. Právě jedno takové si můžete vytvořit v rámci neplacené části. A na co se těšit při pokračování v rámci placených lekcí?

Přenášení obrazu z předlohy na plátno

Vůdčí osobnost postimpresionismu, Paul Gaugin, bude první inspirací pro použití pravé hemisféry. Během osmi lekcí si každý může namalovat kopii jeho obrazu Kdy se vdáš? Nejprve se malují tvary a pozadí za použití teplých barev, přechází se ke studeným. Po dotvoření pozadí je čas na detaily a domalování obou ženských obličejů, vlasů a dalších jednotlivostí.

Cesta k dokonalým kopiím obrazů

Malování je úžasná relaxační technika. Při používání pravé hemisféry navíc dochází k trénování mozku a snížení rizika vzniku demence nebo Alzheimerovy choroby. V následujících lekcích lektorka naučí malovat další obrazy, jako jsou Hvězdná noc od Vincenta van Gogha, Žena s kloboukem od Henriho Matisse, Lekníny od Clauda Moneta nebo Hvězda od Edgara Degase. Výtvory nadto mohou posloužit jako osobité dárky pro blízké a přátele. Kurz je otevřen pro všechny a tuto výtvarnou techniku zvládne úplně každý!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu