Kurz olejomalby Malujeme moře a vodopády

Malování moře

Odhalit tajemství mořských vln? Pokochat se blankytnou oblohou a tmavě modrou vodou, která se rozbíjí s rachotem o pobřeží? Jedinečné dílko si může vytvořit v online kurzu olejomalby „Malujeme moře a vodopády“ úplně každý. Stačí postupovat krok za krokem a nechat se vést profesionálkou, která se věnuje výuce malování už více než deset let a dokáže přiblížit problematiku i mírně pokročilým. Stačí jediné, přihlásit se do kurzu a začít si plnit své sny!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Štětec do ruky a může se začít

Začátek online kurzu patří představení jeho obsahu. V rámci třinácti lekcí se účastníci dozví, jakým způsobem malovat vodu v pohybu, mořské vlny i jak ztvárnit zurčení vodopádů po skaliskách. Po zhlédnutí všech lekcí bude namalování obrazu, na kterém bude dominovat voda, úplná hračka. Lektorka totiž vše detailně vysvětlí a pustit do práce se mohou všichni, kdo se už malování věnují i ti, co chtějí s tímto koníčkem teprve začít. Stačí vzít štětec do ruky a připravit si barvy. Použít lze olejové, akrylové nebo kvašové, případně tempery.

Moře a vodopády

Kurz je rozdělený na neplacenou a placenou část. Prohlédněte si úvodní videa zdarma! V prvních třech lekcích se účastníci seznámí s postupem, jak namalovat moře zpaměti. Začíná se na malém obrázku, kdy základem je obloha nad mořem a pokračuje se teorií, jak ji oddělit od vodní hladiny. V praxi si může vyzkoušet malování každý sám, k postupům se lze kdykoli vrátit, o to je seznámení s olejomalbou snazší. Pod rukama každého tak může vzniknout první obrázek, který může být vzpomínkou na poslední letní dovolenou u moře. Po vyzkoušení techniky na malém obrázku se další lekce zaměří na tvorbu velkého obrazu, kterému budou dominovat vzdouvající se vlny.

Představení kurzu Malujeme moře a vodopády

V mořské pěně zrozená

Pod vedením příjemné lektorky se účastníci v následném videu věnují nejen vlnám, ale také mořské pěně, ve které se snad zrodila sama Afrodita. Také dalšímu videu dominuje pěna, která se dostala s vlnami až na pobřeží. Zbývá jen dokončit velký obraz a první dílo může viset v obývacím pokoji pro potěchu očí a duše nebo jako připomínka na bezstarostné letní lenošení. Další dvě části se opětovně věnují moři a mořskému příboji, tentokrát se malíři v kurzu naučí ztvárnit různé typy pobřeží nebo skály, které lemují pláž.

Vodopády z celého světa

Od moře přejde v druhé části průvodkyně tohoto kurzu k vodopádům. Podle jaké předlohy malovat? Vzít fotografii Mumlavského, Niagarských nebo snad Iguazú?  Po výběru správného vzoru si na malém obrázku může každý vyzkoušet namalovat okolní zeleň, posléze se přikročí ke skaliskům pod vodou i v jejím okolí. V předposlední lekci dojde na malování samotné vody s její dynamikou, která musí z obrázku vyzařovat. K tomu se používají různé tahy štětcem. V závěrečném hodinovém videu pak nadejde čas na namalování velkého obrazu s vodopádem. Výsledný obraz z kurzu olejomalby „Malujeme moře a vodopády“ může být nejen tou nejlepší vzpomínkou, ale také skvělým dárkem pro blízké a přátele.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu