Kurz olejomalby metodou Bob Ross ® HD

Vlastní tvorba může být velice obohacující v mnoha směrech. A když jde o obraz, který si dokážeme sami nakreslit, pak je to radost a hřejivý pocit, na který se můžeme denně dívat v pokojích našeho domu. Úžasná je v tomto ohledu olejomalba a existuje možnost, jak se ji naučit snadno a rychle. Stačí se přihlásit do kurzu olejomalby metodou Bob Ross a věřte, že se během několika lekcí naučíte malovat jako věhlasný malíř.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Co si připravit?

Než začneme s kurzem, tak je třeba si pořídit, popř. připravit některé pomůcky. Není jich mnoho, ale bez nich by to nešlo. Základem pro tvorbu je kvalitní štětec. Ten by neměl být jen jeden, ale je jich zapotřebí několik v různých velikostech. Neméně důležité je plátno, u kterého je rozhodující dokonalé vypnutí. Olejomalba metodou Bob Ross lze realizovat jedině s kvalitními olejovými barvami, které se dají koupit v obchodech s výtvarnými potřebami. Pro udržení čistoty můžeme využívat papírové utěrky a ubrousky na olejové barvy. Pokud toto všechno máme, pak můžeme začít s kurzem.

Shrnutí – pomůcky

 • Štětce různých velikostí
 • Plátno
 • Olejové barvy
 • Ubrousky
 • Papírové utěrky

Na začátku

Pro začátek kurzu olejomalby metodou Bob Ross je třeba řádně připravit plátno pro malbu. Nejdůležitější je na počátek plátno dobře vypnout, protože bez toho byste riskovali, že v oblasti hran rámu vzniknou ošklivé obrysy a mapičky, které obraz degradují. Následně můžeme začít s kurzem olejomalby metodou Bob Ross. Díky ní dokážeme namalovat ty nejkrásnější obrazy technikou, kterou přinesl do malířského světa úchvatný Bob Ross – americký umělec. Právě on je přesvědčen, že malovat může úplně každý a to kvalitně a dobře. Tak proč to nezkusit?

Co kurz olejomalby nabízí?

Kurz olejomalby metodou Bob Ross nabízí každému začínajícímu i pokročilému malíři možnost, jak rozvinout svůj talent a potenciál. Je neuvěřitelné, že se v průběhu kurzu naučíte namalovat:

 • obraz oblohy spolu s mračny
 • stromy a krajinu
 • krajinu s vodními toky a nádržemi
 • hory a úchvatné skály
 • západ slunce v zimní krajině
 • složitější obrazy

A věřte, že to není vše. Po absolvování kurzu olejomalby metodou Bob Ross budete schopni namalovat pro svůj byt a dům obrazy, které uchvátí vaše přátele. Ti pak neodolají a budou po vás chtít vyzdobit i jejich domácnost.

Zvládne to každý!

Věřte nebo nevěřte, ale olejomalbu metodou Bob Ross zvládne úplně každý. Bob Ross totiž svým kurzem dokáže nadchnout a naučit malovat i ty, kteří si o sobě myslí, že žádný talent nemají. Stačí trpělivost a projít jednotlivé lekce a s trochou cviku to přijde u každého studenta. Sám Ross díky této metodě zvládl namalovat více než 25 tisíc obrazů a to jen díky tomu, že jeden obraz se díky jeho učení dá zvládnout za několik desítek minut.

 • Pro olejomalbu metodou Bob Ross je dobré používat speciální štětce. Není to podmínkou, ale vřele je doporučujeme, protože s nimi není třeba barvy ředit a namalované obrazy budou přesné jako v našem kurzu.

V průběhu kurzu se postupně dostaneme k malbě jehličnatých stromů, hor i jednotlivých skal. Jednoduše zvládneme vyobrazit i odraz na hladině vody nebo krajinu. Jak jsme již zmínili, tak se zároveň naučíme vypnout plátno, připravit si podklad a namíchat barvy tak, aby východ slunce nad zimní krajinou byl naprosto realistický. Zvláštností pak může být malba na různé předměty, třeba i na pilu.

Mokrá do mokré a Bob Ross

Bob Ross je opravdu báječný učitel a experimentátor. Jednou z věcí, kterou si v kurzu olejomalby jeho metodou ukážeme je technika „mokrá do mokré“. Chce to sice trošku odvahy, ale v zásadě jde o to, že se nová vrstva barvy nanáší do ještě nezaschlé vrstvy předchozí. Tímto se nejen šetří čas, ale můžeme tím zdůraznit originalitu našeho díla. 

A co třeba kartáčování

Bob Ross je však schopen jít ještě dále. Díky jemné štětce a kartáčování dokázal během pár vteřin vykouzlit na plátně skvosty, které zdobí i výstavní síně.

Neváhejte a registrujte se

Obrazy namalované metodou Bob Ross
Pavel Michalica – lektor kurzu olejomalby metodou Bob Ross

Možná to vypadá příliš odvážně, ale jedinou možností je registrovat se do kurzu olejomalby metodou Bob Ross. Několik prvních lekcí je zdarma, pokud budete spokojeni tak ty pokročilé můžete absolvovat za drobnou úplatu. A to je opravdu lákavé, protože vaše obrazy mohou ozdobit nejeden byt nebo dům vašich přátel. A to budete schopni namalovat nejen jednoduchou krajinku, ale:

 • naučíte se samostatně připravit plátno, namíchat si barvy a vyplnit podklad pro olejomalbu
 • namalovat smrky, borovice nebo modříny
 • i hory a skaliska
 • odraz ve vodní hladině 
 • namalovat složitější krajinu, východ slunce nad zimní krajinou nebo skalnaté hory nad jezerem
 • i netradiční malování na pilový kotouč nebo složitější obraz kombinující vše předchozí

Lektorem kurzu olejomalby metodou Bob Ross je vynikající Pavel Michalica. Pavel byl na počátku dle svých slov také nepříliš šikovný, ale díky metodě Bob Ross se z něho stal výborný malíř a lektor, jehož učení přináší nejen pokroky, ale i skutečné pocity vítězství z dobře odvedené práce. Jeho videokurz je profesionálně vytvořen a provede vás krok za krokem jednoduchou technikou olejomalby Boba Rosse. Tak neváhejte a využijte bezplatné registrace a prvních lekcí zdarma.