Kurz Tečkovaná mandala

Tečkovaná mandala

Dnes už tvorba mandal není ničím neobvyklým a neznámým. Mnozí z nás se s tímto původně indickým uměním setkávají ve výuce výtvarné výchovy nebo při jiných příležitostech. A ti, kteří podlehnou klidu a možnosti meditace naplno, se mohou přiblížit povznesenému stavu a pochopit dosud nepoznané. Pokud i vás láká krása tohoto umění, pak jste na správném místě a absolvování kurzu Tečkovaná mandala nic nebrání. 

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Vznik a šíření mandal

Než si dovolíme všechny zájemce pozvat do kurzu Tečkovaná mandala, tak se podíváme na několik historických milníků, které s uměním vytváření těchto obrazců souvisí.

 • Mandaly vznikají v Indii a jsou součástí hinduismu
 • Šíří a využívají se však i v buddhismu, díky kterému se mandala dostává i do Číny a Japonska
 • Do Evropy a dále na západ se mandaly šíří jako součást psychoanalytických metod C. G. Junga
 • V dnešní době jsou mandaly součástí nespočetného množství rozličných kultur

Mandala je ve všech kulturách brána velmi podobně. Má symbolizovat duši nebo něco co přesahuje a dokáže navázat komunikaci s touto silou. Nejsilnějším místem mandal je jejich střed, kde je možné najít osvícení i sebe sama. I proto často v souvislosti s tímto uměním hovoříme o zklidnění mysli a relaxaci. 

Proč se naučit tvořit mandaly?

Existuje celá řada studií, ve kterých byl prokázán pozitivní vliv mandal na zmírnění stresu.

 1. Slegelisova studie vlivu mandal na lidskou psychiku – 80. léta 20. století.
 2. Curry a Kasser zkoumali vliv mandal na zmírnění úzkostných stavů – 2005.
 3. Schrade dokázal, že při práci s mandalou dochází ke zmírnění stresu – 2011. Důkazem byla měření tepové frekvence a krevního tlaku.

Tvorba mandal je dále důležitá v tzv. arteterapii, kde se využívá pro sebevyjádření a následně i zpracování pocitů. Arteterapie dokonce tvrdí, že se v mandalách mísí barva (ženská energie) a tvar (mužská síla). Obě dohromady tvoří celek, který během práce na obrazci pozitivně působí na malíře i pozorovatele a nakonec dochází ke zklidnění a psychickému povznesení.

Tvorba mandal / tečkovaná mandala

Mandaly může malovat prakticky každý, ale ne každý musí dojít k povznesení a uklidnění. Kurz Tečkovaná mandala pomůže každému zvědavému nebo také hledajícímu sám sebe. Ano, díky kurzu můžete lépe poznat své nitro, pochopit svou identitu a rozpoznat složité procesy, které navenek nepůsobí harmonicky. Mandala je neverbálním vyjádřením vlastních pocitů a jejich malba právě  k tomuto jednoznačně vede.

Náš kurz Tečkovaná mandala

Kurz Tečkovaná mandala je unikátní možností naučit se poznat sebe sama a ztvárnit své pocity do obrazce, kterým můžete obdarovat své blízké. Výhodou kurzu je, že jej zvládne opravdu každý. Nejsou k němu třeba žádné zvláštní dovednosti, protože mandalu namaluje každý bez ohledu na věk a schopnosti. Zkušená lektorka vás během kurzu seznámí se vším důležitým tak, abyste následně mandaly tvořili samostatně z pohodlí své pracovny. Tak neváhejte a vstupte do kurzu.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Součásti kurzu

Kurz Tečkovaná mandala posluchačům a budoucím umělcům nabídne mnohé. Důležité je projít jeho jednotlivé části a žádnou nevynechat. Jen tak nakonec vše zvládnete úplně samostatně.

 • Pomůcky – v kurzu se dovíte o všech pomůckách, které si musíte pořídit a připravit předtím než začnete tvořit.
 • Barvy – pro tečkovanou mandalu je zapotřebí namíchat správné barvy a umět je používat efektivně a dobře.
 • Plátno – příprava černého plátna pro mandalu má svá pravidla, se kterými vás seznámí zkušená lektorka.
 • Předkreslení – bez něho to půjde jen velmi obtížně, proto tuto lekci nevynechejte.
 • Tečkování – je prostředkem, kterým se dostanete k úžasnému cíli a výsledku.

Kurz Tečkovaná mandala je populární stejně jako metoda sama. Důvody jsou zřejmé. Jde o velmi snadnou metodu, kterou zvládnou i úplní začátečníci. Mimo to většinu pomůcek nebudete muset kupovat, protože je najdete doma a tím ušetříte vaši peněženku. A co teprve výsledek, kterým jsou úchvatné obrazce, které udělají radost nejen vám, ale i těm nejbližším. 

Příjemná lektorka

Kurz Tečkovaná mandala podobně jako mnoho dalších je veden vynikající lektorkou. Ta vás kurzem provede od začátku až do konce a věřte, že její učení je nejen zábavné, ale především vás přivede k povznesení. Tečkovaná mandala vznikne pod vašima rukama lehce a s radostí. A výsledné obrazce vám pomohou zapomenout na stres a rychlý běh všedních dní a věřte, že přijde i celkové uklidnění.

Lekce kurzu

A co Vás čeká v kurzu Tečkovaná mandala? Je toho opravdu velké množství:

 1. lekce – Pomůcky pro tvorbu mandal – představíte si vše, co bude třeba k tvorbě mandaly a to nejen té tečkované.
 2. lekce – Černé plátno pro mandalu – na první pohled snadná záležitost a na ten druhý? Sami uvidíte.
 3. lekce – Předkreslení mandaly – u mandal velmi důležitá část, kterou nelze opomenout.
 4. lekce – Barvy – možná je máte i doma.
 5. lekce – Příprava barev – není to složité, ale je třeba postupovat přesně podle návodu lektorky.
 6. lekce – Malujeme mandalu – hned několik lekcí, jak můžeme malovat tečkované mandaly, které ztvární vaše pocity.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu