Kurz Základy mistrovství malířského řemesla

Lektor kurzu Základy mistrovství malířského řemesla

Vstoupit do světa barev a malování bez talentu? Podle lektora kurzu Základy mistrovství malířského řemesla se musí úsilím talent naplnit a nadání není jednoznačnou vstupenkou mezi malíře. Je nutné začít krůček po krůčku, a právě od toho je tady online kurz, které vede opravdický Mistr, který portrétoval dánskou královnu nebo vystavuje svá díla po celém světě. Stačí vstoupit do kurzu, ve kterém se naučíte úplným základům pomocí nového myšlení. Pak už jen vzít do ruky štětec a pustit se do práce!

Lekce za lekcí k mistrovství

Online kurz Základy mistrovství malířského řemesla je koncipovaný jako základní, ve kterém se účastníci seznamují po lekcích s potřebnými dovednostmi a s malířskými návyky. Prvních pět videolekcí je zdarma a zahrnují vhled do myšlení malíře. Hned na úvod se přihlášení dozví pomocí rytiny Únos Sabinek, jak kreslit pomocí čar a vytvářet objem. Pokračuje lekce o neexistenci obrysových linek, což si každý ověří v praxi. Jak správně nakreslit jablko? Jakých chyb se malíři nejčastěji dopouštějí? To je téma další části, na kterou navazují rady ohledně „šmudlátka“. V závěrečné lekci neplacené části přijde na řadu tvorba plastického tulipánu, který pomocí tmavých a světlých stínů vystoupí z povrchu obrazu.

Kurz Základy mistrovství malířského řemesla – úvodní video

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Dobře kreslit? Správně myslet!

Poselství odborníka, jehož děl si cení galeristé ve světě? „Není to o malbě, je to o myšlení!“ Další lekce se bude zabývat kresbou mužské tváře podle obrázku Leonarda da Vinciho, přičemž dalším krokem bude kresba podle Tintoretta. Jak na hru světla a stínů? Uvidíte v další lekci, po které bude následovat kresba Rubensovy dcery. Toto téma bude rezonovat také při sledování dalšího videa, ve kterém budou hrát roli tvary v dětském obličeji a naváže stínování a použití světla, obdobně jako čištění při zesvětlování barev.

Pes jako od profesionála

Bez barev se malba neobejde, proto se lektor zaměří na práci s barvami v dalších čtyřech videolekcích. Nejprve je nutné se naučit vůbec barvy přidávat, posléze používat teplé a studené odstíny, přičemž je důležité také substraktivní míšení barev (CMYK). A na co kreslit, jak by měl být velký papír, aby se nekroutil? Žádný začínající malíř se bez těchto dovedností neobejde, proto se průvodce kurzu zaměří i na toto téma. Závěrečných osm lekcí je věnováno malbě psa, přičemž se začíná přenesením obrázku na papír a pokračuje se spodními barvami, vykreslením pozadí, různými detaily a dokonalým vyobrazením chlupů a srsti, stejně jako čumáku a zubů. Ještě domalovat poslední detaily a poodstoupit. Jaký je výsledek? Nejde o něj, jde o změnu myšlení a o radost z tvoření. Přihlaste se do kurzu, který změní váš pohled na malování!

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu