Kurz Kreslení pravou hemisférou

Kurz Kreslení pravou hemisférou úvodní obrázek

Rádi berete do ruky obyčejnou tužku a snažíte se kreslit? Už to je skvělý začátek k tomu, abyste byli úspěšným malířem, i když první výtvory nevypadají příliš impozantně. Sám jsem si to zažil na základní i střední škole, kde jsem rád maloval, ale mé výtvory místo obdivu vzbuzovaly spíše rozpaky. Učitelé si se mnou nevěděli rady, ale pak jsem přišel na unikátní kurz Kreslení pravou hemisférou – naučte se kreslit správně, díky kterému jsem kvalitu svých děl posunul o notný kus kupředu.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Reálný a fantastický

Kreslení pravou mozkovou hemisférou je úchvatná metoda, která do popředí dává centrum emocí a představivosti. Právě ty jsou pro budoucí podobu obrazu velmi důležité. Většina z nás totiž při kresbě přemýšlí o tom, jak by předmět měl vypadat, jak jej co nejvěrněji zachytit. Od toho se však zkusíme oprostit a budeme se na vše dívat jako na:

 • změť čar a hru světla

Ty využijeme pro vytvoření rozhraní mezi světlými a tmavými částmi, jejichž zdůraznění pomůže objektu vystoupit z pozadí. O tom všem bude Kurz kreslení pravou hemisférou.

Kam nás kurz Kreslení pravou hemisférou posune?

Možná tomu nebudete věřit, ale díky kurzu Kreslení pravou hemisférou se naučíte na papír naprosto věrohodně a skvěle zachytit skutečnost. V zásadě neexistuje věc, kterou byste touto metodou nebyli schopni nakreslit. Přesto se pojďme blíže podívat, co vše se můžete naučit namalovat:

 1. Obličej a jeho detaily – už nikdy nebude obličej člověka zachycený vaší rukou vypadat jako někdo jiný. 
 2. Rysy ve tváři – velmi důležitá věc, bez které by obraz nikdy nebyl úplný a vy díky kurzu Kreslení pravou hemisférou budete naprosto neomylní.
 3. Vlasy jako živé
 4. Detaily rukou
 5. Věrný portrét a autoportrét

Přínosy kurzu

Kurz kreslení pravou hemisférou – naučte se kreslit správně je unikátním návodem, díky kterému se na kresbu budeme dívat jinýma očima. Kurz nás naučí chápat souvislosti, díky kterým se z nás stane skvělý kreslíř podobně jako z mnoha studentů na vysokých uměleckých školách.

Inspirace kurzu

Tvorba jednotlivých lekcí kurzu Kreslení pravou hemisférou je inspirována americkou profesorkou Betty Edwards. Ta dlouhé roky studovala možnosti zapojení pravé hemisféry mozku při kreslení a došla k překvapivým závěrům, z nichž lze vycházet. Zásadním zjištěním je, že mezi oběma mozkovými hemisférami je tvrdá bariéra.

 • Levá mozková hemisféra je zásadní pro analytické myšlení, logiku, počty nebo naši mluvu. Pokud ji upřednostníme, pak jsme schopni kreslit tzv. jedním tahem a nepříliš povedeně.
 • Pravá mozková hemisféra je pro kresbu a tvorbu naprosto stěžejní, protože v ní jsou ukryty emoce, kreativita, prostorové vnímání a mnoho dalších důležitých „zázraků“ pro umělce. Jednoduše lze napsat, že metodika kreslení pravou hemisférou pomůže kvalitně kreslit i jedincům, kterým tato činnost nebyla dána do kolébky.
Kreslení pravou hemisférou - portrét ženy

Skutečnost na papíře nebude problémem

Oloupaný pomeranč

Kurz Kreslení pravou hemisférou – naučte se kreslit správně povede naši ruku neomylně k cíli. V základech se budeme věnovat tzv. oloupanému pomeranči, který je ideální v začátcích. Těm, kteří chtějí mít porovnání, kde byli a kam se s kurzem dostali, doporučujeme, aby pomeranč nakreslili před započetím kurzu a výsledný obraz porovnali s jedním z prvních, který po zapojení pravé hemisféry nakreslí. A jak vypadá kresba oloupaného pomeranče?

 • Příprava papíru a pomeranče – na papíře lehce vyšrafujeme část, která bude sloužit pro kresbu. Mimo to si oloupeme pomeranč, o který přibližně pod úhlem 45° opřeme průhlednou fólii s mřížkou. Právě na ní je třeba obkreslit hlavní linie, které jsou na pomeranči viditelné.
 • Překreslení z fólie – podložte fólii bílým vyšrafovaným papírem. Začněte překreslovat jednotlivé linky. Pokud jste stále nuceni vnímat celý pomeranč, tak doporučujeme podklad otočit vzhůru nohama tak, abyste se soustředili pouze na jednotlivé tvary.
 • Stínování – jde vlastně jen o hru světla a stínu. Pro lepší rozlišení je možné přivřít jedno oko. Zásadní je na tužku příliš netlačit. Po dokončení „hry“ zaniknou prvotní linie a obraz získá výslednou podobu. Nevěříte? Pak vyzkoušejte přímo v kurzu Kreslení pravou hemisférou.

Ruka s detaily

Další báječný pocit zažijeme při kresbě ruky. Na první pohled jednoduchá záležitost, ale jak zachytit i ty nejjemnější detaily lidské horní končetiny? Díky metodě kreslení pravou hemisférou to půjde opravdu snadno. S našimi návody a triky to zvládne úplně každý. Stačí pouze dodržet postup a zlepšení přijde prakticky hned.

A co se ještě naučíme?

V kurzu Kreslení pravou hemisférou se dále naučíme kreslit obličej a jeho rysy. Tady budete muset být trpěliví, protože vyladění a dokončení tak, abyste byli spokojeni bude trvat déle. Poté přijdou na řadu drobnosti jakými jsou oči, uši, nos, rty nebo vlasy. A aby toho nebylo málo, tak se nakonec dostaneme i ke kresbě profilu, portrétu nebo autoportrétu.

Zárukou kvality kurzu Kreslení pravou hemisférou – naučte se kreslit správně je umělkyně Petra Cibulková. Ta se kreslířství a malbě věnuje již více než 25 let. Během posledních více než deseti let se tato žena věnuje i výuce kreslení a vytvarným technikám. Právě proto je tou nejlepší zárukou pro všechny budoucí studenty, kteří se chtějí naučit správně kreslit pravou hemisférou.

Prvních několik lekcí je zdarma a jejich zhlédnutím se k ničemu nezavazujete. Až pak se rozhodnete, zda si koupíte celý kurz. Vstupte hned!