Kurz Kresba suchým pastelem

Kreslení suchým pastelem

Od koho je ta krásná krajina na stěně? Kdo vytvořil tohle úžasné přání k narozeninám? A co teprve tohle květinové zátiší, které zdobí halu? Zcela jedinečné obrazy, obrázky i přáníčka mohou vzniknout pod rukama každého, kdo projde online kurzem „Kresba suchým pastelem“. Můžete to být právě vy! Stačí jen touha tvořit a přihlášení do kurzu, který vede profesionální lektorka. Pod jejím vedením se může stát originálním malířem úplně každý. Obrazy pak mohou zdobit interiér domácnosti nebo se stát úžasnými dárky pro blízké a přátele.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu

Co je suchý pastel

Kresba nebo malba? Výtvarná technika suchým pastelem je na pomezí obou a umožňuje tvořit překrásné obrázky díky překrývání, mísení nebo roztírání barev přímo na papíře. Pod rukama autora tak  vznikají neskutečně zářivá a krásná díla, která se v případě použití tvrdých nebo měkkých pastelů musí zafixovat, aby prášek z papíru dále neodpadával. A pro koho se hodí malování suchým pastelem? Výhodou této výtvarné techniky je, že je pro každého, pro začátečníka i pokročilého malíře. Navíc lze kombinovat malbu i kresbu suchým pastelem s použitím akrylového nebo temperového podkladu. Pastelem se může kreslit běžným způsobem, malovat hranou, stínovat i šrafovat a samozřejmě vzájemně barvy míchat nebo roztírat. Díky vzniklému sametovému efektu láká tato technika k portrétování nebo k malování aktů. Nejvyšší čas začít? Online kurz čeká!

On-line kurz Kresba suchým pastelem

Kurz, který vnese do života barvy

Výtvarný online kurz „Kresba suchým pastelem“ je určený pro naprosté začátečníky i pokročilé malíře, kteří se již malování věnují a chtějí se naučit novým dovednostem. Kurz se dělí na neplacenou a placenou část, přičemž první tři lekce jsou zdarma. Účastníci se v nich seznámí s naprostými základy potřebnými pro malování suchým pastelem. Hned první lekce je proto zaměřena na pomůcky, které jsou třeba. Jaké pastely používat nebo jaké papíry volit? Touto lekcí otevírá zkušená lektorka brány do světa, ve kterém hrají prim barvy a nekonečné možnosti tvoření podle předlohy i vlastní inspirace.

Romantika africké krajiny

Po prvním seznámení s pastely se jde rovnou na věc a hned první obrázek potěší romantické duše, protože se jedná o africkou krajinku, která láká k návštěvě. Jak vytvořit pozadí a na co je důležité nezapomenout? Poradí učitelka výtvarných technik, která se zabývá výukou dlouhých 14 let. Kurz pokračuje videem, ve kterém na obrázku přibydou siluety zvířat i stromů. Hotovo! První krajinka je hotová a může zdobit zeď v hale nebo v kuchyni. Je na čase ponořit se do světa pastelových barev hlouběji a přihlásit se do placené části, která obsahuje celkem 14 lekcí.

Obrázky suchým pastelem

Tvořit podle předlohy? Průvodkyně tohoto online kurzu poradí, jak vybírat odstíny, aby v další lekci seznámila účastníky s různými možnostmi kresby. Jen tak se lze naučit jemné linky a pevné tahy, skicovat nebo tečkovat pomocí pastelů. Po zdokonalení základů je pak už jen krůček k první opravdické krajinomalbě s vodopády. I nadcházející lekce potěší milovníky přírody, v tomto případě květin, protože dalším tématem bude zátiší s kyticí šeříku. Následují tři instruktážní videa, která se zaměřují na malování hlavy koně. Nesmí samozřejmě chybět ani dvě lekce portrétování. Poslední čtyři lekce se věnují abstraktním motivům, trikům, jak malovat lépe nebo skicování. A co dělat, když se něco zkazí? Rozhodně není nic ztraceno, jak potvrzuje sama lektorka, která má s malbou bohaté zkušenosti. Uvidíte sami, stačí se přihlásit do online kurzu „Kresba suchým pastelem“.

Vstup do kurzu je zdarma a nezavazuje vás k nákupu